De expositie is te zien van 2 t/m 30 juni
Zicht op GIGANT: Kijken door een andere lens
Een inkijkje in jouw bijzondere wereld.
Voor deze expositie gingen jongeren van het voortgezet speciaal onderwijs op ontdekkingstocht door het gebouw van GIGANT. Met hun camera legden zij verrassende details, onverwachte hoeken en stille plekjes vast — precies zoals zij die ervaren. En nu zijn hun foto’s te zien op de plek waar ze gemaakt zijn: een ontmoeting tussen makers, bezoekers en het gebouw zelf.
De jongeren die meedoen aan Aut of the Box hebben vaak een verstandelijke beperking en/of autisme. Ze kijken op een eigen, unieke manier naar de wereld om zich heen. Door hun ogen ontstaat een frisse, verrassende blik op het dagelijks leven en de omgeving.
Samen met een vaste fotograaf – professionele fotografen van diverse (Apeldoornse) fotoclubs die hun vakmanschap vrijwillig inzetten – leren de jongeren kijken, kadreren en hun verhaal vertellen. Niet met woorden, maar in beelden. Foto’s die iets zeggen over henzelf én over hoe zij de wereld ervaren. Een wereld die je als bezoeker misschien opeens ook met andere ogen bekijkt.
Kom kijken door hun lens. Laat je verrassen, verwonderen en geraakt worden door hoe zij GIGANT – en het leven – zien.
Aut of the Box is een project van Stichting Inkluzie, mogelijk gemaakt voor en met de leerlingen van VSO De Zonnehoek.

Toon je Kunsten
De hele maand juni staat bij GIGANT in het teken van ‘Toon je Kunsten’ een maand vol voorstellingen en activiteiten door Apeldoornse Amateurkunstenaars. Kom kijken en meedoen!
Deze maand zijn er voorstellingen door o.a.: Hoofd Boven Water, AJO, Vertelgenootschap, Rechts van het Midden, Apeldoorn Zingt & Verbindt, Aut of the Box, Drumschool, Voicebeat, Apeldoorns Popkoor, Dans&zo en Joji School of Arts.